Hírek : FTC-Larvik

FTC-Larvik

nso.hu  2012.10.22. 11:16

Nyert a Fradi!

A női kézilabda Bajnokok Ligája csoportkörének második fordulójában az FTC-Rail Cargo Hungaria pályaválasztóként négygólos győzelmet aratott a norvég Larvik ellen. Elek Gábor együttese megőrizte százszázalékos mérlegét, a Larvik elszenvedte első vereségét.

Elek Gábor együttese az orosz Dinamo Volgográd otthonában nyert kiütéssel (37–21), a Larvik pedig otthon győzött nyolccal (39–31) a svéd  Sävehof ellen. A sportági elitbe (vissza)vágyó zöld-fehérek a remek bemutatkozás után egy meghatározó alakulat ellen bizonyíthatják, hogy helyük van a legjobbak között. A Larvik kerete bombaerős, másfél éve övé lett a BL-serleg, de az előző három kiírásban is ott voltak a legjobb négy között.

1. félidő

1–5. perc Az első támadás lehetősége a feketében pályára lépő vendégeké volt, a hazai kapuban Alena Abramovics kezdett. Erős tempóban vette kezdetét a találkozó, a házigazdák két kivédekezett norvég támadás után második gyors akciójukat már góllal fejezték be: Kovacsicz Mónika a szélről volt eredményes. Zácsik Szandra találata után Gro Hammerseng is betalált, így három és fél perc elteltével a kapkodó norvégok is megszerezték az első találatukat. Az etap Zácsik büntetőt érő betörésével, és Nerea Pena gólt érő hetesével zárult (3–1).

6–10. perc Kovacsicz kontra végén ziccerből, a Larvik a szélről volt eredményes, nem fáradtak a változatlanul nagy tempót diktáló felek. A 8. perc végén emberelőnyhöz jutottak a norvégok, akiknek kilenc mp kellett egy gyors húzáshoz és a gólhoz...  Kontrafault révén úszta meg az újabb norvég támadást az FTC, amely Zácsik góljával még emberhátrányban is eredményes volt (5–4).

11–15. perc Jól állt a lábán a ferencvárosi fal, amely nemcsak kemény, hanem taktikus is volt: újabb belemenést adtak el. Zácsik meg egy újabb gólt: az átlövő előbb lövőcselt mutatott be, majd egy indulócselt, és a végén ziccerben tört be. Időt is kértek a norvégok mínusz háromnál, a 12. perc közepén. A nagy okosságnak az lett a vége, hogy a sokadik passz után Szucsánszki Zita lekapcsolta a labdát. Tomori fölé, Szucsánszki mellé durrantott – utóbbit ketten is faultolták –, így zárkózott fel a Larcik. A hazai kapuba érkezett Pastrovics Melinda, a fehérben játszó zöldek meg emberelőnyhöz jutottak (8–7).

16–20. perc Zácsik átlövése és Kovacsicz szélső betörése között Pastrovics ziccert védett, így 2–0-ra hozta a két percet a Ferencváros. Linn-Kristin Riegelhuth vágta nyakon két percért a betörő Zácsikot, Szamoránsky Piroska beállóból tudott eredményes lenni, majd Vérten Orsolya labdaszerzés után vezetett kontrából. Az újabb két percet szintén 2–0-ra nyerte meg a Ferencváros, amely öttel meglépett (12–7).

21–25. perc Csak nem zuhant össze a Larvik, annál rutinosabb játékosok alkotják a norvégok keretét – belül védekezésért két hetest is lőhettek –, de Pastroviccsal nem nagyon tudtak mit kezdeni: mindkét hetest elsőre hárította, igaz, az elsőnél a kipattanót azért belőtték a vendégek. A kapuson kívül Zácsikkal sem nagyon tudtak mit kezdeni a vendégek, de az FTC komplett belső négyese is nagyon jó napot fogott ki (15–9).

26–30. perc Elek Gábor a 27. perc elején az általa korábban néhányszor a földhöz vágott időkérő lapot letette a zsűriasztalra is, és egy szusszanásnyi idő alatt kiosztott pár taktikai feladatot, amelynek a lényege az volt: legyen meg a közte hét! Ez kétszer pontatlan, erős bejátszások miatt nem valósult meg, így hiába védett kétszer bravúrral Pastrovics, négyre csökkent a házigazdák előnye. Elek Gábor össze is szedett idegességében egy sárga lapot... Zácsik dörgő kapufáját követően a Larvik beállóból is eredményes volt, nem a házigazdáké volt a hajrá. Még úgy sem, hogy Zácsik az időn túlit kis szerencsével bevágta (16–12).

2. félidő

31–35. perc Szamoránsky helyére Cifra Anita érkezett beállóba, az első támadásnál láb miatt jutott kétperces fórhoz a Fradi. Zácsik megint lebontotta a kapufát, de a kipattanót begyűjtötték a házigazdák.  Tomori Zsuzsanna gólt érő közbelövésével indult a felvonás érdemi része. Két támadásnál adta el a Ferencváros a labdát, a Larvik mindkétszer ziccert vitt, méghozzá gólt érőt. Cifra azonban két védő között is be tudott fordulni, és gólt tudott lőni (18–14).

36–40. perc Nem csökkent az iram, a védekezések azonban jól zártak, ritka volt a helyzet, sok a játékot tördelő szabálytalanság. A hazai fór alatt Kovacsicz, majd Vérten is betalált, visszaállt a közte öt. Igaz, nem sokáig (20–16).

41–45. perc Szucsánszki jó ütemérzékkel újabb norvég belemenést fújatott a bírókkal, Zácsikot azonban faragták rendesen.Támadásban picit ritmusát veszítette a Ferencváros, de Pastrovics bravúrjaira továbbra is lehetett számítani. Sajnos, nem mindig, a 42. percben Elek edző újabb időt kért, megállítandó a nagy norvég felzárkózást (21–19).

46–50. perc Hiába jött fel egygólos hátrányra a Larvik, Cifra beállóból, majd Tomori talpról volt eredményes, ez a norvégokat is időkérésre ösztönözte. Kezükben volt a lehetőség az egyenlítésre, de kicsúszott. Viszont csökkent a tempó, egyre több volt a hiba – és az ütemkéséses szabálytalanság –, mindkét oldal az utolsó erőtartalékjait mozgósította (23–20).

51–55. perc Pena remek egyéni megmozdulás végén talált be, majd a sokadik Pastrovics-bravúrnak tapsolhatott a közönség.Tomori félkínai betörésből talált be, Kovacsicz ziccerben belépett – de egyébként is a kapufát trafálta telibe –, így maradt az ötgólos előny, egészen Szucsánszki átlövéséig. Nem is maradt el az újabb norvég időkérés. Bő hat perc volt ekkor a végéig, és hat gól volt az FTC előnye. Elcsúszott védekezése, és eladott labdája miatt négyre csökkent az előny, de még így is jelentős maradt a hajrához érve (26–22).

56–60. perc Elek Gábor oldalvonal melletti izgalmáért két percet ítéltek a bírók – a zsűriasztaltól súgtak –, de labdát szerzett a Ferencváros. Majd Szucsánszki földről is bevágta a jobb alsóba. Hiába pörgött be a labda Pastrovics kezéről a ferencvárosi kapuba, Tomori emberhátrányba is betört (28–24).

Megérdemelt győzelmet aratott a Ferencváros, amely végig fegyelmezett védelmére, és kapujában a bravúrok sorát bemutató Pastrovicsra alapozva legyűrte neves, tapasztalt ellenfelét. Támadásban az első félidőben Zácsik vitte a hátán a zöld-fehéreket, a szünet után pedig mindig akadt olyan játékos, aki lövésével, góljával átsegítette a holtponton az övéit.

NŐI KÉZILABDA BAJNOKOK LIGÁJA, C–CSOPORT, 2. FORDULÓ
FTC-RAIL CARGO HUNGARIA–LARVIK (norvég) 28–24 (16–12)
Dabas, 2600 néző. V: Stolarovs, Licis (lettek)
FTC: Abramovics – Kovacsicz 4, Szamoránsky P. 1, TOMORI 5, CIFRA 3, SZUCSÁNSZKI 2, Vérten 3. Cs: PASTROVICS (kapus), ZÁCSIK 6, Pena 4 (3)
LARVIK: LEGANGER – RIEGELHUTH 6, Sulland, EDIN 7 (3), Blanco 2, Hammerseng 4, Breistol 1. Cs: Rantala (kapus), Breivang, Kristiansen, Mörk 3, Wibe 1
Az eredmény alakulása. 3. p.: 2–0. 6. p.: 4–1. 10. p.: 5–4. 13. p.: 8–4. 15. p.: 8–7. 20. p.: 12–7. 25. p.: 15–9. 34. p.: 17–14. 40. p.: 20–15. 45. p.: 20–19. 49. p.: 22–20. 55. p.: 26–20
Kiállítások: 4, ill. 8 perc
Hétméteresek: 3/3, ill. 5/3